Váš výcvik

S lietaním je to ako s jazdou na bicykli, ak sa raz človek lietať naučí, už nikdy to nezabudne.

Výcvik na získanie preukazu spôsobilosti pilota vetroňov sa skladá z dvoch fáz, teoretickej prípravy a z praktického, letového výcviku. V našej ponuke je aerovleková osnova, teda vzlety vetroňov za motorovým lietadlom.

Výcvik je ukončený po úspešnom zložení teoretickej skúšky a preskúšacom lete s inšpektorom.

Dĺžka závisí od počasia a dostupnosti žiaka-pilota, tak ako aj od jeho zručnosti a schopnosti napredovať. Takže čas strávený v intenzívnom kurze môže byť pár mesiacov, v normálnom, víkendovom kurze niekoľko mesiacov až dva roky.

Rozvrh výcviku

Teoretická príprava


Teoretická príprava intenzívneho kurzu prebieha v schválenej výcvikovej organizácií PROAVIATE v Bratislave, priebežne, počas poobedných hodín cez pracovné dni. Výnimočne cez víkendy, podľa dostupnosti inštruktorov. S touto školou spolupracujeme tak, aby adept na intenzívne lietanie celkovú teoretickú prípravu až do vykonanie záverečných skúšok z teórie zvládol do 2-3 týždňov.

Víkendová forma môže zahŕňať teoretickú prípravu organizovanú v klube, výučba je predovšetkým počas zimných mesiacov, iba cez víkendy. Teoretická príprava sa môže pri oboch typoch výcviku kombinovať.

Po - Pi                     16:00 - 18:00
Víkendy                   13:00 - 16:00


Praktický výcvik


Praktický výcvik oboch typov sa vykonáva na letisku Boleráz - Štefana Baniča, v Aeroklube Trnava na výcvikových vetroňoch československej výroby, Blaník L-13 a L-23.

Dostupnosť cez týždeň podľa dohody vášho času s vedúcim výcviku a vlekára a pomocníka.

Po - Pi              podľa dohody
Víkendy            9:00 - SS (západ slnka)


Cenník lekcií


Výcvik v klube                       1500 - 1800 Eur


Individuálny výcvik                    od 2000 Eur